Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
a starosta MČ Praha 16 Radotín

 

23. ročník Radotínského bálu

16.02.2018 00:00
V radotínský „Žofín“ už se třiadvacátý rok proměňuje sál místní sokolovny. Nemá ovšem žádné ambice konkurovat podobným slovutným podnikům, hlavním cílem této dlouho připravované akce je pobavit se. S partnery, přáteli či kolegy a najít si nové známé. Dnes je moderní tvrdit, že jde o posilování sousedských vztahů. Takže, proč ne? :-)
 
Letošní radotínský bál se konal v pátek 16. února. Jako první jej roztančili maturanti Gymnázia Oty Pavla. Jejich cestovatelská show přesně zapadla do konceptu tanečního putování kolem světa. Kosmopolitní přehlídka byla plná mládí, nápadů, energie a nadšení, které ze studentek a studentů přímo sršelo. Poté ples zahájili trubači a starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík. Trochu standardních tanců si návštěvníci užili při pohodových tónech kapely Jazzika. 
 
A pak to přišlo – divoké latinské rytmy přinesla skupina LatinArte, jejíž zakladatel je vynikající kubánský tanečník, choreograf a učitel tance Hanser Raúl Estenoz Verdecia. Řadu let působil ve vyhlášeném havanském kabaretu Tropicana de Cuba a po angažmá v Brazílii a Senegalu nyní působí v Praze. A navíc - v „Koruně“ můžete až do poloviny března zajít na nedělní lekce salsy, které Hanser vede společně s Mariou, jednou z nejlepších kubánských tanečnic. 

 

Po slosování tradičně bohaté tomboly, v níž se letos objevilo 850 výher od více jak sedmdesáti podnikatelských subjektů, si první cenu (40palcovou LED televizi) odnesl výherce až od Liptovského Mikuláše ze Slovenska. I on jako i další účastnící bálu, kteří si zakoupili tombolové lístky, přispěl na sociální projekty radotínské radnice. To proto, že výtěžek z akce putuje především na nákup vánočních balíčků pro sociálně slabší a osamocené a na nákup zařízení pro potřeby radotínské pečovatelské služby. 
 

Od 23 hodin hrála kapela Mezcla Orquesta složená z vynikajících kubánských a českých hudebníků. Do sokolovny přinesla krásu a ladné pohyby salsy, směs rytmů mamby, bachaty, merengue a čači, ale i moderních tanečních a jazzových prvků. A to vše v nezaměnitelném rukopisu tvořeném skvělými interprety v čele s kubánskou zpěvačkou Tandou a jejím sametovým hlasem. 
 
Na 23. ročníku Radotínského bálu jsme se alespoň na chvíli mohli přenést do světa karibských a jiných rytmů, slunce, úsměvů a pohody, a to nejen díky všem vystupujícím, sponzorům, ale i vám, kteří jste přišli. Děkujeme!