Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
starosta MČ Praha 16 Radotín

 

Diskutovalo se o podobě centra - přímo na místě

12.05.2018 19:12

Premiérová komentovaná prohlídka terénní prezentace se oproti původním předpokladům hodně protáhla. Její posluchači se do ní totiž zapojili s dotazy, které výrazně přispěly k projasnění souvislostí celého projektu „Centrum Radotín“ – záměru, kterému se zástupci radotínské samosprávy díky kontinuitě na místní radnici věnují již 20 let, přičemž posledních pět let nastal v celém projektu významný posun.

V sobotu 12. května se uskutečnila první z nachystaných setkání představitelů radnice a investora další etapy výstavby v centru Radotína se zájemci z řad veřejnosti. V půl jedenácté byla zahájena rozmluva u prvního z panelů, v ulici Na Betonce. Všechny čtyři tabule rozmístěné po náměstí Osvoboditelů, jsou tematicky zaměřené na konkrétní chystané změny. Tak byly členěny i výstupy radotínského starosty Karla Hanzlíka a v druhém sledu jeho zástupce Mgr. Knotka. Vzhledem k různým dotazům těch, kdo na prohlídku přišli, se ale jednotlivá témata začala mísit již od samého počátku. Celkem pochopitelně – pro zdejší obyvatele jde vlastně o téma jediné, které bylo strukturováno jen pro větší srozumitelnost.

A protože na prohlídku dorazili hlavně místní, kteří jsou znalí zdejší situace a zajímají se o plánované projekty, jejich otázky mířily povětšinou velmi dobře k tomu, co je třeba lépe objasnit. Díky tomu se podařilo moderátorům (slova se chvílemi ujímal i Lukáš Kohl ze společnosti Doma je Doma) objasnit vztahy mezi nachystanými velkými stavebními akcemi – soukromým developerským projektem, výstavbou nové radnice, služeben obou policií i nového komunitního centra za domem U Koruny, optimalizací železničního koridoru a výstavbou parkovacího domu.

Hodně otázek mířilo na souslednost či návaznost jmenovaných projektů – právě ta byla předmětem mnoha jednání mezi samosprávou a investorem soukromého projektu. Na prohlídce jasně zaznělo, že stavba nových bytových objektů s obchodním přízemím bude moci začít teprve po zahájení výstavby radnice, zkapacitnění světelné křižovatky na nám. Osvoboditelů a především parkovacího domu. Na ten je již ostatně vydáno územní rozhodnutí.

Po ukončení prohlídky nabídl představení svého projektu i nový nájemce objektů bývalé Vindyšovy továrny, Ski Bike servis. Vzhledem k tomu, že se chystá historický areál rekonstruovat s co nejmenšími zásahy, bude to možná nejdříve zpřístupněný brownfield.

,,Rád bych jménem radnice poděkovat všem, kteří absolvovali téměř dvouhodinovou rozpravu u panelů za zajímavé dotazy, čas i podněty a zvu další zájemce na druhé kolo prohlídek“, vyzývá k další chystané komentované prohlídce radotínský starosta Karel Hanzlík. Ta se uskuteční ve čtvrtek 17. května odpoledne od čtvrt na šest a od čtvrt na sedm.