Jak se lyžovalo na Plešivci

23.03.2017 12:28

Letos odjelo na Mariánskou do Krušných hor lyžovat dvaačtyřicet dětí. Vrátily se všechny.
Celé a velmi spokojené. Sněhu (alespoň na sjezdovce) a zábavy bylo dost, jídlo chutnalo, a to nejen díly dnům stráveným na čerstvém vzduchu a snad na každého se dostal nějaký ten diplom.

Jarní prázdniny ve znamení lyží pořádá tradičně Městská část Praha 16 ve spolupráci se Základní školou Praha – Radotín. Podesáté se jelo do chaty Lesanka, která pro děti i instruktory představuje příjemnou základnu, odkud se vyráží za sněhem.
Letos se muselo odjíždět do lyžařského areálu Plešivec u Abertam každý den, vzhledem k termínu prázdnin se ani nedalo očekávat, že by tu byly závěje hned na prahu. Neznamenalo to však žádnou újmu, naopak, tady všem vždy vyšli vstříc, posílali denně pro děti skibusy a i ceny skipasů se podařilo dojednat více než příznivé. Také děti přivezly zpět značnou část peněz, které si na jízdné braly.

Odpolední zábava venku se odehrálvala v bližším či vzdálenějším okolí chaty a díky připravených soutěžím se mohli všichni
o těchto místech mnohé dozvědět (třeba že Plešivec má stejnou nadmořskou výšku jako Boží Dar, nejvýše položené město ČR).

Ve čtvrtek děti zúročily získané dovednosti lyžařské – v závodech ve slalomu. Při nich se mimochodem vyzkoušela i mocnost zasněžené vrstvy na sjezdovce – čtyřiceticentimetrový vrták pro ukotvování branek k podkladu nedosáhl!

A zhodnocení? Jednu chybu to mělo – týden utekl hrozně rychle a zase přišla škola…