Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
starosta MČ Praha 16 Radotín

 

Odemčený Biotop

12.05.2018 10:16

Další sezóna na Radotínském Biotopu byla zahájena v sobotu 12. května odpoledne. Hodně zábavně a hodně letně. 

V horkém odpoledni, jaké by se hodilo spíš k vrcholnému létu, než do jara, se otevřely brány koupaliště – a to nijak váhavě. Oslava nacházejícího cachtání byla důkladně připravená – na vodě se houpaly lodě a opádlovaná prkna, Všechny stánky s občerstvením už žhavily grily a chladily pití, Petrklíč, TOM, Sokol, CK Robinson, Ski Bike a další už měly připravené své soutěžní atrakce a zvukaři u pódia ladili zvuk pro první z avizovaných kapel.

Hrály tu obě, ta první z nich od dvou hodin. Bombarďák chytl hlavně na texty, ve kterých každé slůvko padá přesně tam, kam má – posluchačům do hlavy, kde zůstane pěkně dlouho vězet a škádlit.

Druhá skupina přitáhla spíš náladou, kterou dokáže vyvolat snad jen a jen hudba Beatles – Brouci band jí nabídli na správném místě, ve správnou chvíli správným lidem. Což nemohlo dopadnout jinak, než dobře. 

Mezitím co hrála hudba, o přestávce i pak znovu za zvuků muziky děti plnily soutěžní karty – a chystalo se slosování. Toho se ujali Jan Barák - ředitel společnosti, která se o přírodní koupaliště stará, a radotínský starosta Karel Hanzlík. Ti tak čtyřem šťastlivcům rozdělili pětisetkorunové poukázky k utracení kdekoli v biotopu kdykoli během letošní sezóny.

A pak už přišla ta velká chvíle starosta Hanzlík s místostarostou Knotkem a dětskými pomocníky vzali klíč – a odemkli hladinu pro všechny plavce. Teď už se koupaliště otevřelo zcela a úplně pro běžný letní režim, kde platí běžné ceníky.