Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
a starosta MČ Praha 16 Radotín

 

"Rybovka" přivála brdskou zimu

17.12.2017 21:45

 

Třetí a letos poslední adventní koncert patřil České mši vánoční Jakuba Jana Ryby, kterou jako vždy přednesl smíšené sbor SUDOP za doprovodu učitelů ZUŠ Klementa Slavického, tentokrát s novým barytonistou. Venku před kostelem zatím pokračoval Vánoční trh.

Trh se otevřel už v jednu hodinu - náměstí Sv. Petra a Pavla v tu dobu vypadalo spíš na brzké jaro a atmosféru blížících se svátků musela dohánět světýlka, vůně svařeného vína a františků. I vystoupení dětí z mateřské školy se ještě stihlo odehrát skoro v teple, stejně jako následující pohádkový příběh z Betléma. 

Teprve, když se kostel zaplnil vystupujícími a především posluchači, obloha se černě zatáhla a během chvíle upustila na zem zimu, jakou známe z kopců nad Rybovým Rožmitálem. Z kostela se pak již vycházelo do jiného, mnohem vánočnějšího Radotína.  K tomu se setmělo a kapela Euphorica hrála jednu koledu za druhou. Vánoční přání za pořadatele přidali i Lenka Dvořáková za Pexeso a Karel Hanzlík za radotínskou radnici.

Když už do tmy zářil opravdu jen trh, přišla ještě fire show skupiny Tribo Fuego. A to byla tečka za letošním cyklem předvánočních koncertů, poslední adventní neděle už tentokrát připadá na Štědrý den.