Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
a starosta MČ Praha 16 Radotín

 

Slovo starosty

30.04.2019 10:32

Vážení spoluobčané, 

jak jsme uváděli už v březnovém vydání Novin Prahy 16, Radotín čelí, stejně jako celá Praha i další části České republiky, nárůstu počtu aut a problémům s parkováním. Aut přibývá, silnice a ulice však mávnutím kouzelného proutku nerozšíříme, stejně jako množství parkovacích míst.

Připravili jsme v návaznosti na komunikaci s občany sérii změn v oblasti ulice Loučanská a Rymáně. Jako obvykle jsme do celého procesu hledání vhodného řešení zapojili nezávislé konzultační a projekční firmy z oboru dopravy. Obě vždy vyslechnou naše požadavky, samy se zapojí do sledování dopravní situace a navrhnou vhodné úpravy, které jsou v souladu s platnou legislativou.

Naším cílem je, aby byla doprava v této lokalitě bezpečná pro děti, plynulá a nezatěžovala místní obyvatele především během provozu biotopu. Po zavedení změn, které v hlavním materiálu novin vysvětlujeme, budeme situaci pečlivě sledovat, abychom měli jasný přehled o tom, jak upravený dopravní režim, nové dopravní značení a nově vyznačená parkovací místa na Rymáni fungují. Jsem přesvědčen, že v uvedené lokalitě nastane další zlepšení.

Biotop se už brzy otevře, začne léto a já věřím, že si krásné teplé dny nenecháme zkazit řidiči, kteří ve snaze zaparkovat co nejblíže u přírodního koupaliště nerespektují zákony. Strážníci letos na jejich auta vyrukují s botičkami znemožňujícími pohyb, jejichž zapůjčení se podařilo dojednat s Obvodním ředitelstvím Městské policie hl. m. Prahy pro Prahu 5. Jaké postihy připravili, vysvětluje v květnovém čísle Novin Prahy 16 David Janda, vedoucí radotínského okrsku městské policie.

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16