Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
starosta MČ Praha 16

 

Slovo starosty

15.01.2019 13:58

Vážení spoluobčané, 

do nového roku přeji všem jen to nejlepší. A na pomoc si vezmu tentokrát Rychlé šípy. Tato především za mého dětství a mládí populární skupinka mladíků oslavila v závěru loňského roku své 80. narozeniny. Ačkoliv se jedná o fiktivní postavy, leccos si od nich lze vypůjčit i v reálném životě. Mirek Dušín má ve Foglarových příbězích výjimečný smysl pro čest a hrdost. Neustále se snaží hájit pravdu, ctít přátelství a pomáhat ostatním. Takoví lidé v dnešním politickém životě často chybí. 

Do nového roku si proto přeji, aby se v naší společnosti opět objevily výrazné osobnosti, které nám svým jednáním a vystupováním budou morálním příkladem a také protiváhou lidem a bohužel i čelním představitelům naší země, kteří naši společnost záměrně polarizují a vytvářejí obrovské názorové příkopy. Rozvaha a přemýšlivost patří k další postavě Rychlých šípů, k Jarkovi Metelkovi. Ani tyto vlastnosti se v dnešní uspěchané době moc nenosí. 

A proto všem na prahu nového roku přeji, aby si našli čas sami na sebe, uměli „vypnout“ a trávili čas ve svém vnitřním klidu. Na druhou stranu nezapomínejme ani na ostatní. Vždyť i Rychlé šípy byly partou skvělých kluků, které bavilo být spolu a uměli táhnout za jeden provaz. Proto si přeji, abychom si v roce 2019 našli velkou dávku času na své blízké. 

A co si vzít z dalších postav slavných komiksových příběhů? Jindrovi Hojerovi i Červenáčkovi se ne vždy dařilo. Ale ukázali, že i přes různé nástrahy se lze v životě přenést. Poselství určené dětem si mohou do svého života vzít i dospělí. Nezapomínejte při tom ani na Rychlonožkovu dobrosrdečnost. Ani té není nikdy dost. Do nového roku přeji všem hodně štěstí, zdraví a všeobecné spokojenosti.

Mgr. Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16

Mgr. Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16