Uvítali jsme nové občánky Radotína

23.03.2017 12:33

V obřadní síni Městské části Praha 16 se ve čtvrtek 23. března konala letošní první slavnost vítání nových občánků Radotína. Přišlo na ní 39 nových Radotíňáků narozených od července roku 2016 až do ledna letošního roku.

Oslavovalo se ve čtyřech etapách. To proto, aby se rodiče s dětmi mohli do síně pohodlně vejít a vychutnat si slavnostní chvíli prvního oficiálního uvedení svých ratolestí do společnosti. Nechybělo vystoupení žáků radotínské mateřské školy.

Starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík děti jmenovitě přivítal a rodičům popřál hodně trpělivosti a důslednosti při  výchově svých ratolestí. Každému dítku byly předány zlaté přívěsky, maminkám růže a rodiče se poté zapsali do pamětní knihy města Radotína.

Vítání je pro mě jako zástupce samosprávy nejen velmi milá povinnost, ale i příležitost setkat se s novými radotínskými občánky, jejich rodiči a leckdy i prarodiči. Určitě budeme s touto tradiční záležitostí pokračovat," uvedl Hanzlík a dodal, že se bude těšit na další podobné události.