Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
a starosta MČ Praha 16 Radotín

 

V Krušných horách nebylo krušně

20.02.2018 14:01

Díky kolotoči rozpisu jarních prázdnin, který první polovinu Prahy tentokrát posunul na úplně první termín, vyšlo na pravidelný lyžařský výcvikový kurz opravdu zimní počasí a sjezdovky nabízely ten správně křupavý „manšestr“. Počtrnácté tento zájezd připravila Městská část Praha 16 ve spolupráci se Základní školou Praha – Radotín.
 

Všech 40 dětí, které se letos jely do Mariánské v Krušných horách zdokonalit v lyžařských dovednostech, si výborné lyžovačky určitě užilo, ale nebyl to jediný důvod, proč přijely tak nadšené – a tak zklamané, že už to skončilo a jsou zase doma. Všech šest vedoucích se jim věnovalo jak na svahu, tak i po všechen zbývající čas (mimo spánek) s veškerou energií a důkladně připraveno.
 

A jak vypadal program? Sice se tentokrát kvůli pololetním prázdninám vyjíždělo až v neděli, ale už na druhý den byl objednaný skibus pro cestu do lyžařského areálu Plešivec, kde kurz již tradičně nachází kvalitně upravené široké sjezdovky, vhodné pro výcvik s dětmi a zázemí. A pak už se lyžovalo každé dopoledne až do pátku odpoledne – a to včetně, proč také ztrácet možnost, maximálně využít čas a být na „prkýnkách“, co nejdéle. Přitom se podařilo část peněz připravených na jízdné ušetřit díky tradičně dobré spolupráci s provozovatelem lyžařského rezortu. „Chtěl bych jako každý rok poděkovat vedení skiareálu Plešivec, zejména panu Voráčkovi za zajištění některých našich organizačních potřeb, jako byla například úschova lyží, abychom je nemuseli neustále přepravovat nebo skvěle a na čas fungující skibusy s vlídnými řidiči, přeprava nás všech do a z areálu“, říká dlouholetý organizátor zájezdů a hlavní vedoucí Karel Hanzlík a dodává: „Rovněž velký dík celému personálu chaty Lesanka, kde každým rokem nacházíme opravdu milé domácí prostředí.“

 

 

Po odpoledním klidu se už sice nelyžovalo, ale pohybu na vzduch bylo při nejrůznějších hrách a soutěžích také dost. I když ne tolik, aby děti nebyly natěšené na večerní program, kdy se pokračovalo ve společenské místnosti.

Opět se podařilo všem, kdo jeli, vytvořit fajn atmosféru, díky které si užívali i činnosti, do kterých by se někteří normálně třeba ani třeba nepustili.
 

Jeden večer byl věnovaný vyhlášení výsledků – ten den se totiž jel závod ve slalomu. Jak kdo dopadl, už asi všichni doma vědí. Ale to nebylo zas až tak podstatné. Tady totiž opravdu platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A to chtějí většinou všichni znovu. Proto – a i díky sdílenému nadšení – je o kurz čím dál větší zájem a ne na každého se dostane. Tak snad příště – určitě se zase pojede do osvědčené chaty Lesanky.