Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
starosta MČ Praha 16 Radotín

 

Velký dětský den

26.05.2018 00:00

Noemova archa doplavala až na Biotop.

Na radotínský Biotop dorazil v sobotu 26. května Noe se svojí lodí. A spolu s ním několik stovek zvířátek, ale také drak, Havran Abraxas, tři prasátka nebo třeba blechy. Slavil se tady totiž Velký dětský den, který pro své obyvatele připravila Městská část Praha 16 pod vedením starosty Karla Hanzlíka. 

Už druhý rok se tato mega dětská párty koná na koupališti v Radotíně. A že jde o skvělý tah a velmi vhodnou lokalitu, o tom se nedá pochybovat. V sobotu teploty atakovaly letní třicítky a tak se zvířátka koupala nebo cachtala ve vodě, hrála si, koukala na pohádky, bleší cirkus, vyváděla, soutěžila, plnila úkoly, za něž dostávala odměny a hračky. A závěr patřil promenádě – kromě toho, že byla v plavkách, šlo hlavně o průvod všech zvířátek, za rytmu bubnů a konečnému nalodění se na Noemovu archu.

Bezva atrakce na skoro dvou desítkách stanovišť nalákaly do areálu spoustu návštěvníků, malých i velkých. Bubnovalo se s Petrem Šušorem, vyráběly se zvířecí masky a kostýmy, jezdilo se na čtyřkolkách, kajacích nebo kánoích či kolech, malovalo se na dětské obličejíčky, střílelo se z plynových pistolí, mluvilo se nejen česky, ale i anglicky, hrály se různé stolní hry… Na organizaci dětského dne se totiž podílí řada radotínských spolků a organizací. A protože si každý připravil pro oslavovaný den něco jiného, nudou s nimi nikdo netrpěl! 

Děkujeme proto za skvělou spolupráci na akci, kterou radotínská radnice organizačně připravuje hodně týdnů předem, za čas i vynaloženou námahu těmto spolkům a organizacím:
Centrum Robinson, Hubart – malování na obličej, Channel Crossings, s.r.o., Junák, Klub Beránek, Kulturní středisko Radotín, Mateřská škola Praha – Radotín, Městská policie hl. m. Prahy, spolek Petrklíč (k duši klíč), Klub Radotín, Proxima Sociale, o.p.s., Radotínský turistický klub (TOM Radotín), RSK - oddíl volejbalu, Sbor dobrovolných hasičů Radotín, SK Radotín – beachvolejbalu, Ski a Bike Centrum Radotín, Školní klub Klíč při Základní škole Praha – Radotín, Um-Meni, Vodácký oddíl a celé řadě dobrovolníků z řad zaměstnanců Úřadu městské části Praha 16.

,Dík patří i celé řadě sponzorů, jež pravidelně řadu let Velký dětský den v Radotíně podporují jak finančně nebo sponzorskými předměty v podobě hraček, knih, sportovních věcí či občerstvení, které tak mají všichni účastníci během akce zdarma," uvádí starosta Karel Hanzlík a dodává: ,,Myslím, že jsme si krásný den a celou akci s dětmi všichni náramně užili a již se těšíme na příští rok.“