Mgr. Karel Hanzlík

předseda ODS Radotín
a starosta MČ Praha 16 Radotín

 

Zasněžený večer s kytarovým mágem

10.12.2017 20:43

 

Druhá adventní neděle se v pozdním odpoledni zahalila do husté vánice jak vystřižené z vánočních pohádek. Stvořila tak tu nejlepší atmosféru pro dokonalé okouzlení čarodějem rozeznělých strun.

Všechny posluchače v zaplněném sále uvítal úvodním slovem radotínský starosta Karel Hanzlík, který také uvedl Štěpána Raka. Tomu i dodatečně předal druhé dvojCD radotínských hudebníků, jehož křtu se kytarista nemohl kvůli jinému koncert zúčastnit.

Mistr poděkoval – jemu i všem ostatním – za skvělou návštěvu, protože podle vlastních slov by on sám „v takovém počasí na Raka nešel“. (Přitom kvůli radotínskému koncertu přijel na otočku z Ostravy, kam se zase hned vracel.) Pak si sedl na připravenou židli a začal hrát.

Nejprve Píseň pro Davida – kterou na dálku poslal do nemocnice Alfrédu Strejčkovi. Od biblického krále-léčitele pak hudební cesta vedla k pohádkovým příběhům dobra a zla. Pískané partie Císařova slavíka snad nemohly být lepší (jinak je prý hraje viola).

Po velkém bloku motivů z koled pak měl večer ještě jeden vrchol – Okudžavovu modlitbu. Ta už definitivně svedla mysl kamsi na niternou cestu.

Zaznělo toho i víc – ale jak převést hudbu do slov? Byl to prostě zážitek.

Po koncertě přestalo sněžit a sníh roztál – z pohádkového světa se posluchači vraceli zpět do reality.